Beach44

Tartumaa õdede duo võttis pealinnas veenva esikoha, Korotkov võidutses treeneriga

Kuupäev

Picture of Karl Rinaldo

Karl Rinaldo

30. oktoobril toimunud Beach44 rannafestivali volleturniiril võidutsesid A-taseme turniiril naistest Grete Jürgenson ja Liisa-Lotta Jürgenson ning meestest Dmitri Korotkov ja Indrek Verro.

Rannavolle ja -tennise turniir tõi Ülemiste Beach House’i rekordarvu osalejaid – 49 paari ehk 98 spordisõpra. Huvitavaimaks võistluseks kujunes sedapuhku naiste A-taseme volleturniir, kus lõi kaasa palju Eesti paremikku kuuluvaid mängijaid. Välkturniiril, kus iga mäng tähendas üht geimi 21 punktini, teenis ehk isegi üllatavalt kindla esikoha Tartumaa õdede duo Grete ja Liisa-Lotta Jürgenson. Värske Eesti meistri, 19-aastase Liisa-Lotta kõrval on naiste klassis end üha enam pildile mängimas ka 17-aastane Grete, kes tuli vanemale õele Tallinnasse külla ja naasis koju võiduga.

Finaalis said Jürgensonid jagu tänavusel suvel Eesti GP-etappidel kolmandaid kohti noppinud paarist, pika pausi järel palli uuesti kätte võtnud ja uuele hooajale põhja laduma asunud Annemar Neilandist ja Merike Erritist. Pronksi võitsid südika turniiri teinud Monika Sild ja Dace Azace.

Naiste A-taseme turniiril osales kokku 12 paari. Võistlusel tegi muuhulgas kaasa ka endine tuntud saalivõrkpallur Anna-Kristina Nosko ning Kuivoneni ja Lukase pere tublid noored liikmed.

Meeste A-taseme turniiril kandis favoriidikoorma kenasti välja õpilane-treener duo Dmitri Korotkov ja Indrek Verro. Nii Korotkovi kui ka Verro jaoks on käsil parasjagu üsna tihe reisiperiood, sest Türgist oma korraldatud laagrist saabunud mehed lendavad järgmisel nädalal Brasiiliasse King of The Court turniirile. 24-aastane Korotkov mängib seal nimelt koos Kusti Nõlvakuga, kelle paarimees Mart Tiisaar taastub teatavasti operatsioonist. Verro lendab kaasa treenerina.

Veerandfinaalis Viljar Induse ja Kristjan Kuressoni vastu suurest kaotusseisust napilt välja tulnud Korotkov ja Verro näitasid medalimängudes juba paremat koostööd ning alistasid finaalis esmakordselt koos mänginud Rein Tiisaare ja Kaspar Lauri. Tiisaar ja Lauri pidid seejuures finaali pooleli jätma viimase jalakrampide tõttu. Pronks läks Lääne-Virumaa volleedendajatele Karmo ja Viljo Arosele, kes jätsid medalilt välja turniirisarja ühed usinamad külastajad, Tarmo ja Kaido Luige.

C-taseme segapaaride turniiril saatis edu Anna Miilitsat ja Kristjan Kallastet, kes alistasid finaalis vanameistrid Marit Laidroo ja Kristo Meiuse.

Sel nädalal saab alguse Beach44 talvine karikasari, kus kõikide võistlusklasside üldjärjestuse paremad pälvivad kevadel karikad ja eriauhinnad. Lisainfot leiab karikasarja kohta siit.

Naiste A-tase:
1. Grete Jürgenson/Liisa-Lotta Jürgenson
2. Annemar Neiland/Merike Errit
3. Monika Sild/Dace Azace
4. Marta Nelis/Lidia Lellsaar
5.-8. Anna-Kristina Nosko/Anna Politova
5.-8. Diana Hludneva/Elina-Liis Rais
5.-8. Marju Sillasoo/Jaana Timofejev
5.-8. Laura Milk/Helina Loor
9.-10. Grete Adler/Marilin Tilkson
9.-10. Kirke Lukas/Emma Lust
11.-12. Eva Liisa Kuivonen/Mari Lii Kuivonen
11.-12. Keira Lukas/Sandra Lepp

Meeste A-tase:
1. Dmitri Korotkov/Indrek Verro
2. Rein Tiisaar/Kaspar Lauri
3. Karmo Aros/Viljo Aros
4. Kaido Luik/Tarmo Luik
5.-8. Taavi Leinart/Siimo Tänavots
5.-8. Viljar Indus/Kristjan Kuresson
5.-8. Urmas Piik/Marten Freirik
5.-8. Heigo Stamm/Margus Saar

Segapaaride C-tase:
1. Anna Miilits/Kristjan Kallaste
2. Marit Laidroo/Kristo Meius
3. Egle Martinson/Erik Rammo
4. Pavel Andrejev/Maria Plavinski
5.-8. Kristel Kullerkupp/Egert Pajor
5.-8. Renate Hinno/Robin Pachel
5.-8. Milena Loss/Timo Liivo
5.-8. Kendi Paet/Tiina Tammejuur
9. Reelika Borman/Peeter Seppel
10. Kai Vainola/Sven Böttcher
11. Mia Marikko Viksi/Rustam Alak

Veel
uudiseid