Beach44

Poole tuhande osavõtjaga Beach44 karikasari alustab lõpuspurti, esikohaheitlusse jäänud veel vaid üksikud
Keskmisel pildil koos Siim Ennemuistiga segapaaride turniiril võidutsenud ja üldliidriks kerkinud Jaana Timofejev; teistel piltidel melu turniiridelt. | Fotod: Dovile Stirbyte/Beach44, Tarmo Tomson/Beach44

Kuupäev

Picture of Karl Rinaldo

Karl Rinaldo

Talvine Beach44 karikasari on lähenemas lõpuspurdile, sest ees ootab turniirilisi veel vaid viis võistluspäeva. Tugevamates võistlusklassides on volles liidrid Jaana Timofejev ja Urmas Piik ning tennises Triinu Naastre. Üldarvestuses selgitatakse igas võistlusklassis kolm paremat, kes pälvivad karikad ja eriauhinnad.

Oktoobris Ülemiste Beach House’is alanud võistlussari on näinud pimedal perioodil ohtralt nii tavaturniire kui ka mitmeid fiestasid, neist viimane sini-must-valges peetud Vabariigi-fiesta. Talvine hooaeg saab läbi aprilliga, pärast mida ootab rannaspordisõpru kuuajaline võistluspaus enne suvehooaja algust. Olgu meelde tuletatud, et talve peale lähevad arvesse iga mängija seitse paremat tulemust ning viimane turniir annab topeltpunkte. Juhul, kui kaks mängijat lõpetavad sama punktiarvuga, võidab see, kes on kogunud rohkem esimesi kohti.

Kõige põnevam on seis naiste A/B-tasemel, kus esikoha eest on jäänud heitlema suisa neli naist. Pikaaegne võistlussarja liider Marju Sillasoo (262p) langes märtsis üldarvestuses neljandaks, uus liider on aga uut aastat väga edukalt alustanud ja fööniksina kerkinud Jaana Timofejev (284p). Liidri kannul püsivad nii Nadežda Verhogljad kui ka Anna Politova (mõlemal 278p), kummalgi viimasest turniirist ette näidata võit.

Meeste A/B-tasemel paistab, et reaalne esikohašanss on veel vaid kahel, maksimaalselt kolmel mehel. Urmas Piik, kes valmistub koos paarilise Siim Ennemuistiga aprillis Tais toimuvaks MK-etapiks, võitis saarlasega hiljutise A-taseme turniiri ja juhib sarja 314 punktiga. Teisel kohal on äsja segapaaride turniiril koos Anna Politovaga triumfeerinud Aleksei Povjakel (294p) ja kolmas sarja pikaaegne liider Martin Ant (266p). Esimesena jääb esikolmikust välja Siim Rantanen (218p).

Meeste B-tasemel ei saa samuti põnevuse üle kurta. Esikohal jätkab tänu tublile aasta algusele Taavi Leinart (174p), temaga samale pulgale on kerkinud aga veebruaris ja märtsis häid tulemusi teinud Viljar Indus (174p). Kolmandalt kohalt leiab Peep Vahari (164p) ja neljandalt Kurmo Annuse (140p). Nendelgi veel reaalne šanss üldvõidu eest heidelda. Vahar on, muide, hetkel 12 turniiriga ka enim võistlustel kaasa löönud mängija.

Naiste C/D-tasemel jätkub juba pool aastat väldanud perekondlik duell Keira (294p) ja Kirke Lukase (248p) vahel. Üldliider on hoolimata sellest, et viimasel võistlusel võidutses Kirke, ikkagi Keira Lukas. Edu paistab pealtnäha küll turvaline, 46 punkti, kuid tasub meenutada, et viimasel turniiril jagatakse topeltpunkte. Ka jälitajad pole kaugel: kolmandal kohal paikneb viimase kuu jooksul võimsaid tulemusi näidanud Piia Laus (244p) ja neljandal Emma Lust (244p).

Meeste C/D-tasemel on punktid kirja saanud talvel juba rekordilised 116 mängijat. Suures konkurentsis on liider üsna kindlalt Heiko Raaman (304p), kellele järgnevad neljal turniiril järjest esinelikusse jõudnud ja seeläbi kosmilise tõusu teinud Oskar Ots (274p) ning Janek Jaškov (268p) ja Karl Lumi (238p). Need neli meest selgitavad ka üldvõitja.

Rannavolles on A/B-taseme meestel võtnud talve jooksul karikasarjast osa 68 mängijat, naiste A/B-tasemel 49, meeste B-tasemel 74, meeste C/D-tasemel 116 ja naiste C/D-tasemel 102 mängijat.

Rannatennises on jätkamas võimsas hoos Triinu Naastre, kes juhib harrastajate gruppi tänu kuuele võidule juba 334 punktiga. Naastret üritavad püüda veel mitu konkurenti, neist kõige lähemal on kossumees Sven Rungi (310p), vollemees Rauno Riiner (266p) ja Beach44 pere kallis liige Triin Piik (250p). Kui imesid ei sünni, peaksid esikoha eest võitlema lõpuks siiski ilmselt hetke kaks tugevamat ehk Naastre ja Rungi. Tennises on harrastajate turniire väisanud talvel suisa 121 inimest.

Karikasarja üldseis rannavolles
Karikasarja üldseis rannatennises
Lisainfot seoses eesootavate turniiride, registreerimise ja muuga leiab aadressilt beach44.ee.

Veel
uudiseid