Eesti rannavollepaar Heleene Hollas/Liisa Remmelg võttis ette pika reisi, et osaleda Brasiilias kahel maailma tippturniiril ehk Elite 16 sarja etapil. Esimene neist algab juba selle nädala keskel Joao Pessoas.
Selle nädala Joao Pessoa ja novembri Rio de Janeiro turniir omavad Eesti rannavolles laiemalt olulist tähendust, sest kui Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar tiirlesid pikki aastaid ümber maailma ja osalesid tippturniiridel, siis ükski Eesti naispaar pole kunagi varem Elite 16 turniiril kaasa löönud. Mitmed rannavollele pühendatud aastat on toonud 27-aastase Hollase ja Remmelga, kes mängisid esmakordselt koos juba noorteklassis, tänaseks aga just nii kaugele.
Rivo Vesiku hoolealuste tasemetõusust räägivad tulemused. Tänavu on Hollas ja Remmelg jõudnud kolmanda tugevusastmega Futuresi MK-etapil kolmel korral poolfinaali ning karjääri esimene Futuresi MK-etapi võitki polnud kaugel, sest septembris oldi Türgis Balikesiris finaali kolmandas geimis mitmel puhul vaid ühe punkti kaugusel triumfist. Maailma edetabelis paiknetakse hetkel kõrgemal kui ükski teine Eesti vollepaar – 59. kohal.
Eesootavatel Elite 16 etappidel Brasiilias pole kohal küll kogu maailma paremik, sest mitmed duod lõpetasid pingelise olümpiahooaja juba mõne aja eest, samas ei saa ka kuidagi öelda, et tase oleks nõrk. Kaasa teevad nii Pariisi olümpial naistest kuldmedali võitnud Ana Patricia ja Duda kui ka meestest ihaldatud tiitli võitnud Jonatan Hellvig ja David Ahman.
Beach44 võttis ühendust värskelt Brasiilasse jõudnud Liisa Remmelgaga, et uurida, millised mõtted ajaloolise turniiri eel peas ringlevad. Intervjuu ilmumise ajaks on teada, et Hollas ja Remmelg peaksid omama kvalifikatsioonis 10. asetust ja kohtuvad esimeses eelringis Hispaania duoga Carro/Gonzalez.
*Liisa, millele sügisesteks turniirideks valmistudes keskendusite? Kas olid ka mingid selgelt mõtted ja nüansid, mille kallal hooaja teist poolt ette valmistudes keskendusite?
Meil on olnud väga mõnus ja tegus sügis. Trennides on põhifookuseks olnud tõste, rünnakupositsioonid ja väljakunägemine. Minu puhul natuke ka vastuvõtt. Ja hea on näha, et need elemendid, mida me kolmekesi rahulikult treeninud olime, tulid hästi kaasa ka mängulisse laagrisse koos leedulannadega (Hollas ja Remmelg treenisid eelmisel nädalal Vilniuses Leedu olümpiapaariga Paulikiene/Raupelyte).
*Mida uut olete kogenud ja õppinud just 2024. aastal ehk et nimeta kolm asja, mis sellest hooajast esimestena meelde tulevad?
Ilma riske võtmata on keeruline võita.
Mängus peab olema liider, kes juhib ja vastutab.
Kuula oma keha!
*Millised mõtted endal tekivad, kui tead, et osalete elu esimestel Elite 16 etappidel?
Väga lahe on! See on meie jaoks justkui ühe eesmärgi täitumine. Samal ajal püüame võtta seda kui igat teist turniiri. Mäng on ju sama ja läheme täpselt samamoodi peale, et seal väljakul oma parim välja tuua.
*Milliste sõnadega Rivo teid uutele turniiridele saatis ja kas ta lendas ka ise Brasiiliasse?
Mingit erilist saatmist ei olegi olnud. Mängueelsel õhtul räägime mänguplaanid läbi. Natuke ka enesetunnetest ja mõtetest. Joao Pessoas teeme seda veebiteel. Aga pärast esimest turniiri reisime Riosse laagrisse ja sinna tuleb juba Rivo ka. Teeme kaks nädalat trenni ja siis ootabki ees teine Elite 16 turniir just Rios.
*Millised on Brasiilias mänguolud ja kuidas need teile sobivad? Kuidas neid võrrelda näiteks Lõuna-Euroopa turniiridega?
Brasiilias on alati publikut palju, elatakse kõvasti kaasa ja see melu on äge! Ja soe on – 30 kraadi. Meile see väga sobib.
Kui Lõuna-Euroopa turniiridega võrrelda, siis eks tuul ja päike on ikka olemas ja teevad olud küllaltki sarnaseks. Teisest küljest vaadates oleme varasemalt põhiliselt Futures-turniire mänginud ja seal need nõuded väljakule ja sellele ümbritsevale on kordades lahjemad kui eliidil. Siin näeb see kõik kordades parem välja. Ja tore on veel ka see, et kõiki mänge kantakse üle volleyballworld.tv-s.
Suur-suur aitäh, Liisa, ja palju edu teile Heleenega kaugele ookeani taha!
Intervjuu ilmus 15. oktoobril.